Podprogowa agresja, czyli wynajęci Rosjanie cyber-bombardują polski internet.

Podprogowa agresja, czyli wynajęci Rosjanie cyber-bombardują polski internet.
ePub czas dodania: 2014:03:07 01:41 komentarzy 0
Po czym poznać ruskiego agenta? - Po realizacji wytycznych z Kremla.

Po czym poznać ruskiego agenta wpływu? - Po realizacji wytycznych z Kremla. Np. zobaczmy taki komentarz:

"dlaczego ma być uważany za agenta Rosji - przecież w Katyniu zginęło kilkanaście mniej polakówjak na Wołyniu i innych wschodnich rubieżach - nie trzeba wszystkich niezadowolonych z namolnej propagandy sukcesu polskiej codzienności obywateli, nazywać agentami Rosji"

Zaważyliście jak jest pisana nazwa: Rosja i polacy? - Rosja z dużej litery, Polacy z małej - to oczywiście agresja podprogowa w celu poniżenia Polaków i wdrukowania im poczucia małej wartości w porównaniu do Wielkiej Rosji. 

_________________________________________

Zachęcam też do przeczytania artykułu:

Internet zalała powódź prorosyjskich komentarzy. Na newsweek.pl 80 procent z nich wysłano z nieprawdziwych kont. Ekspert: Rosyjska cyber-propaganda to dopiero początek.

Sytuacja zawsze wygląda w ten sam sposób. Gdy na newsweek.pl publikujemy artykuł dotyczący sytuacji na Ukrainie, na początku pojawiają się wyważone komentarze dotyczące zaangażowania stron w konflikcie. Jednak w pewnym momencie, jakby na akord, liczba komentarzy dramatycznie wzrasta, stają się one bardzo prorosyjskie, anty-ukraińskie i anty-polskie, często wulgarne. Merytoryczna dyskusja całkowicie ginie, internetowi trolle przejmują temat, normalne komentarze są spychane w niebyt.

czyt. dalej: http://1do10.blogspot.com/2014/03/podprogowa-agresja-czyli-wynajeci.html

 

licznik: 2608 + 1 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
O trollingu pisał bloger Jazgdyni 0|0
Podaję dwa ciekawe linki:

"Jak podają rosyjscy internauci [ "Gdzie żyją trolle i kto je karmi" - http://ru-nsn.livejournal.com/3441131.html ] , trolle instytucjonalni, w Rosji, trolle rzadowi, są zorganizowani w dziesiątki, setki i tysiące. Nadzoruje je tzw. centaurion, funkcjonarusz na etacie, przydzielający zadania, prowadzący dokumentację i opłacający pracowników (trolli). Podana stawka za tzw. stanowisko to 85 rubli, a jak podano, troll wykazujący się napisaniem dwudziestu tekstów zadaniowych jest w stanie zarobić 50 dolarów dziennie.
Jednoczeście szeroko rozwijana jest rządowa akcja propagandowa, mająca na celu zaszczepienie tytułowej idei - Trolling jest twoim obywatelskim obowiązkiem."

więcej pod:
http://klubdyletantow.blogspot.com/2014/02/trolling-twoim-obywatelskim-obowiazkiem.html

"Numer 295 - 28.08.2012 → Świat
Rosyjska Służba Wywiadu Zagranicznego zamówiła by Discount Dragon">oprogramowanie komputerowe, które ma służyć do inwigilowania i kontrolowania blogosfery i sieci społecznościowych. Jak podaje rosyjski dziennik „Kommiersant”, na początku roku rosyjski wywiad rozpisał przetarg na trzy programy o kryptonimach: „Sztorm-12”, „Monitor-3” i „Debata”.

Głównym celem projektu jest opracowanie metod kształtowania opinii publicznej za pośrednictwem platform blogowych i sieci społecznościowych. Zleceniodawcą jest według „Kommiersanta” jednostka wojskowa N54939, która tak naprawdę nie ma nic wspólnego z armią, natomiast wchodzi w skład struktur wywiadu. Projekt ma zostać uruchomiony na początku 2013 r. (niektóre jego elementy zaczną działać już pod koniec tego roku).

Choć każdy z trzech programów ma spełniać różne zadania, mają one stanowić jeden ściśle współpracujący mechanizm. Najpierw blogosferę będzie monitorował system „Debata”. Ma on śledzić procesy powstawania społeczności internetowych i rozprzestrzeniania się informacji oraz określać, co wpływa na popularność wpisów. Uzyskane informacje będzie następnie analizował system „Monitor-3”. by Discount Dragon">Program ten wypracuje metody organizacji i sterowania społecznościami internetowymi "

więcej na:
http://klubdyletantow.blogspot.com/2014/02/czy-wszystkie-twoje-mysli-sa-naprawde.html
2014-03-07 14:05
wiadomo 0|0
Rosjanie mają sporą tradycję werbowania zarówno cudzoziemców, jak i używania 'własnych'. jeśli mówimy o zadaniowych trollach to musimy brac pod uwagę i całe portale. nietrudno wymysleć, jaki profil będzie najbardziej pasujący do takich zadań. Niektóre zaś komentarze, jak się wczytać zdradzają i wschodnie konotacje już na poziomie języka czy kręgu kulturowego.
podobnie może wyglądać sytuacja z wizerunkiem prawicy, postawmy się w roli przeciętnego człeka, który chciałby sprawdzić, co to ta prawica, bo to chyba tacy fanatycy co krzyczą. trafi na najrózniejsze opcje a przy okazji stronki z niezłymi oszołomami i już z czystym sumieniem da sobie spokój. a same organizacje jakoś nie prezentują się zachęcająco, by przyciagnąc kogoś nieurobionego. pozostają blogi i publicyści.
2014-03-11 19:24